Za pomocą wyszukiwarki znajdą Państwo typy lokali mieszkalnych, np. jednopokojowe, dwupokojowe itp.
Aby zapoznać się z dokładną ofertą kondygnacji, prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży. Dodatkowo oferujemy miejsca parkigowe, garażowe oraz komórki lokatorskie.

Rynek pierwotny – czemu warto się nim zainteresować?

Mieszkania Wrocław rynek pierwotny

Rozważając zakup własnego mieszkania lub apartamentu, początkowo wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybierać oferty z rynku wtórnego czy pierwotnego, nierzadko decydując się jednak na tę drugą opcję. Z czego wynika popularność nowych lokali we Wrocławiu i dlaczego warto przemyśleć wybór mieszkania lub apartamentu?

 

Mieszkania: Wrocław – rynek pierwotny i kwestia czasu

Jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przy wybieraniu mieszkania jest czas, jaki musi minąć, by móc się do niego wprowadzić. Pozornie mogłoby się wydawać, że pod tym względem korzystniej prezentują się oferty rynku wtórnego – nie trzeba czekać aż deweloper skończy budowę, więc można szybciej wprowadzać się do mieszkania (Wrocław). Rynek pierwotny wymaga od właścicieli cierpliwości – minie trochę czasu zanim będą oni mogli zamieszkać w nowym miejscu.

Jednak często zapomina się o tym, że nierzadko starsze mieszkania wymagają licznych remontów, które uniemożliwiają natychmiastowe zajęcie lokalu, poza tym nie zawsze łatwo określić, kiedy renowacje się skończą. Wiążą się też z nimi dodatkowe koszty. Apartamenty od dewelopera  nie wymagają napraw, ponieważ są wybudowane przy wykorzystaniu nowoczesnych, wytrzymałych materiałów. 

 

Jakie znaczenie ma wygląd?

Nowe mieszkanie trzeba wykończyć, co wiąże się z wydatkami. Warto jednak zauważyć, że to rozwiązanie przynosi również korzyści – właściciel ma szansę urządzić je dokładnie tak, jak ma ochotę. Ma też większy wpływ na wybór materiałów, których używa do prac wykończeniowych. Dzięki temu, może wybierać wyłącznie takie tworzywa, które będą wysokiej jakości i posłużą przez wiele lat.

Należy też pamiętać, że w niektórych przypadkach istnieje także możliwość wykończenia pod klucz. Wtedy nowy właściciel nie musi zajmować się pracami w mieszkaniu – deweloper zrobi to za niego. Poza tym osoby, które stawiają na rynek pierwotny mogą liczyć na to, że ich budynek mieszkalny będzie wyglądał nowocześnie, co nie jest takie oczywiste w przypadku starszych mieszkań. Estetyka odgrywa ważną rolę, gdy trzeba zdecydować się na zakup mieszkania (Wrocław) – rynek pierwotny na Dolnym Śląsku może pod tym względem wiele zaoferować osobom zainteresowanym własnym M. Realizacje firmy Moj Dom SA w różnych dzielnicach Wrocławia są tego najlepszym przykładem.

 

Nowoczesne udogodnienia

Oferta dewelopera obejmuje nie tylko mieszkanie, ale także szereg udogodnień, których zazwyczaj nie zapewniają lokale z rynku wtórnego. Przede wszystkim, właściciel lokalu często ma do dyspozycji podziemny parking lub garaż. Do rzadkości nie należy też usługa monitoringu, zapewniająca bezpieczeństwo na terenie osiedla.

Warto także zwrócić uwagę na infrastrukturę, a w szczególności na szybkie i sprawne windy – nie zawsze znajdują się one w starszych budynkach, a nawet jeśli są, bywa, że wymagają częstych napraw. Stanowią one spore udogodnienie, szczególnie dla rodzin z dziećmi i osób starszych, które mieszkają na wyższych piętrach.

 

Lokalizacja

Szeroki wybór lokalizacji także przemawia za wyborem nowego mieszkania (Wrocław). Rynek pierwotny oferuje lokale położone zarówno w miejscach dobrze skomunikowanych z centrum Wrocławia, jak i na jego obrzeżach. W zależności od tego, czy przyszłym właścicielom bardziej zależy na szybkich dojazdach do pracy we Wrocławiu lub nocnym życiu, czy raczej woleliby spokojną okolicę, mogą wybrać te punkty w mieście , które odpowiadają ich preferencjom.

Choć znalezienie atrakcyjnych mieszkań na rynku wtórnym, które spełniałyby wysokie standardy i jednocześnie byłyby umiejscowione w dogodnej lokalizacji nie jest niemożliwe, ich wybór jest bardziej ograniczony. Co prawda, starszych lokali położonych w centrum jest więcej, ale zazwyczaj ich infrastruktura nie może się równać z tą zastosowaną w nowoczesnych budynkach. Właśnie to sprawia, że chętnych na mieszkania od dewelopera nie brakuje i cieszą się one popularnością.