Za pomocą wyszukiwarki znajdą Państwo typy lokali mieszkalnych, np. jednopokojowe, dwupokojowe itp.
Aby zapoznać się z dokładną ofertą kondygnacji, prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży. Dodatkowo oferujemy miejsca parkigowe, garażowe oraz komórki lokatorskie.

Wybierz kondygnację:

Zielone Śródmieście

Gotowe osiedle - cena od 6838 pln/m2

 

Rozkładowe mieszkania w bezpośrednim sąsiedztwie rozległych obszarów zielonych. 

Duża dostępność komunikacji miejskiej – 9 połączeń autobusowych i 3 tramwajowe w promieniu kilku minut spacerem.

Mieszkania w niskiej, 4-piętrowej zabudowie.

Osiedle ogrodzone, z miejscami parkingowymi i pomieszczeniami na rowery w kondygnacji podziemnej. 

Łatwy dostęp do Pasażu Grunwaldzkiego i kampusów 4 wyższych uczelni (6 minut samochodem) oraz centrum handlowego Korona (8 minut samochodem).

9 minut piechotą do Parku Tołpy i Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. 

Osiedle położone jest przy ulicach Jaracza i Damrota, na jednej z dwóch wielkich wrocławskich wysp, składających się na Śródmieście. W zespole budynków znalazło się przeszło 260 mieszkań o wielkości od 29 do 107 m2 i zróżnicowanym układzie funkcjonalnym. Wszystkie klatki schodowe wyposażone zostały w nowoczesne windy, a w standardzie mieszkań znalazły się (oprócz tzw. mediów miejskich) instalacja internetowa, telefoniczna oraz telewizyjna. W kondygnacji podziemnej mieszczą się miejsca postojowe dla samochodów oraz 3 ogólnodostępne pomieszczenia na rowery. Pomiędzy budynkami znajdują się dostępne dla wszystkich mieszkańców wewnętrzne ogrody, dzięki którym wszystkie mieszkania na Zielonym Śródmieściu są autentycznie jasne. Mieszkania posiadają balkony, a część z nich wyposażona została w ogrody zimowe.
Na osiedlu zaplanowano także budowę placu zabaw dla dzieci. Wjazd na osiedle znajduje się od strony ulicy Jaracza. Ciąg komunikacyjny poprowadzono wzdłuż całej długości budynku od strony ulic Jaracza i Damrota, na jego końcu jest plac do zawracania. Jeden - dostępny z poziomu chodnika - lokal, wybudowany został z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową. Osiedle położone jest w zielonych płucach Śródmieścia. Na jego mikroklimat wpływ ma około 20 hektarów terenów zielonych, przypadających w znacznej mierze na rozległe ogródki działkowe oraz nadodrzańskie łąki, bulwary i wały. W odległości kilkuset metrów znajduje się także ciekawy krajobrazowo Park Tołpy.

Lokalizacja

Komunikacja osiedla jest dobra. Przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się w odległości kilku minut spacerem. Niedaleko są także dwa ważne węzły komunikacyjne: Plac Grunwaldzki i Plac Kromera. Zielone Śródmieście to nie tylko dobre miejsce do życia, ale także atrakcyjna lokalizacja mieszkania na wynajem. W promieniu kilku minut jazdy autem znajdują się duże kampusy akademickie Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Równie łatwo dostępne pozostają 2 centra handlowe: Pasaż Grunwaldzki i Korona.

PARK

Park Tołpy (Nowowiejski) to prawdziwie rodzinne miejsce. Ciche i spokojne, z oczkiem wodnym, położone między pięknymi kamienicami stwarza wrażenie żywcem wyjętego z XIX wieku. Taka otacza was właśnie architektura. Kamienice stojące tu od końca XIX czy początku XX wieku znacznie lepiej od swych kuzynek z innych rejonów miasta przetrwały tu wojnę. Siedząc na ławeczce w parku będziecie mogli je oglądać spomiędzy drzew i krzewów. Nic dziwnego, że tuż przy parku mieści się instytut Architektury Politechniki Wrocławskiej. Bo jest tu co oglądać. I jeszcze jedno. Park Tołpy jest jednym z najczystszych tego typu miejsc we Wrocławiu.

OGRÓD BOTANICZNY

Kawałek dalej, piętnaście minut spacerem, traficie do jednego z najbardziej wyjątkowych miejsc we Wrocławiu. Oto ogród botaniczny. Tu w każdej alejce spoglądają na was coraz to piękniejsze i bardziej egzotyczne kwiaty i krzewy. Tu znajdziecie ławeczkę pod drzewem, jakie rośnie najbliżej

 w Macedonii czy południowej Francji. Tu wreszcie możecie się przechadzać pod pięknymi brzozami, rozkoszować ciszą i spokojem, albo całkowicie przypadkiem trafić na kameralny koncert.

PLAC GRUNWALDZKI

Oto rodzące się, nowoczesne centrum miasta. Serce akademickiego miasta, plac Grunwaldzki. Wokół niego skupionych jest wiele z wyższych uczelni Wrocławia: z Politechniką, Akademią Medyczną i Rolniczą. Przez ten plac dziennie przewija się kilkadziesiąt tysięcy młodych mieszkańców miasta. Oprócz uczelni jest tu jedna z największych galerii handlowych w mieście z piętrem pełnym restauracji i multikinem. A jeśli nie chcecie kupować czy jadać w galerii handlowej - żaden problem. W okolicznych uliczkach znajdziecie dziesiątki kameralnych knajpek, barów i restauracyjek. Jak w centrum dużego miasta od którego mieszkacie dziesięć minut spacerem.

Filtruj: Apteka Szpital/Przychodnia szkoła Placówka Pocztowa Przedszkole Przystanek
Zielone Śródmieście widok od ogródków
Zielone Śródmieście u. Jaracza
Zielone Śródmieście widok od ogródków 2
Zielone Śródmieście dziedziniec w nocy 2
Zielone Śródmieście dziedziniec w nocy
ul. Jaracza
ul. jaracza