Za pomocą wyszukiwarki znajdą Państwo typy lokali mieszkalnych, np. jednopokojowe, dwupokojowe itp.
Aby zapoznać się z dokładną ofertą kondygnacji, prosimy o kontakt z Działem Sprzedaży. Dodatkowo oferujemy miejsca parkigowe, garażowe oraz komórki lokatorskie.

Wybierz kondygnację:

Kępa Staromiejska

Gotowe osiedle - cena od 6800 pln/m2

 

Starannie zaprojektowana architektura osiedla.

Przestronne mieszkania dla rodzin i singli.

Bardzo dobra infrastruktura - w promieniu 1 km: 4 przedszkola, 3 szkoły, 2 apteki, przychodnia, bank, kościół, teatr, sklepy, przystanki tramwajowe. 15-20 minut piechotą do Rynku.
Stare Miasto - które nigdy nie zasypia

Kępa Staromiejska to komfortowe osiedle, umiejętnie wkomponowane w historyczną siatkę ulic wrocławskiego Starego Miasta. Budynki posadowieniem i skalą nawiązują do wysokich stuletnich kamienic, jakie spotkamy w bliskim sąsiedztwie. Spacerując pomiędzy nimi uliczkami takimi jak Pochyła, Wysoka, Tęczowa czy Zdrowa, mijamy eleganckie fasady wykończone klinkierem. Materiał ten zastosowano na elewacjach dwóch pierwszych kondygnacji każdego z budynków. Unosząc głowę, dostrzeżemy popielate wstęgi balkonów, umiejętnie przełamane czerwonymi okiennicami zimowych ogrodów. Ostatnie kondygnacje każdego z budynków wykończone zostały blachą tytanowo-cynkową, nadającą fasadom nieco industrialnego akcentu.

Na osiedlu znajdują się ekskluzywne apartamenty, penthouse-y oraz nowe mieszkania o podwyższonym standardzie. Bardzo starannie zaprojektowano przestrzeń wspólną osiedla: znajdziemy tu designerskie latarnie, zadaszone bluszczem miejsca parkingowe, alejki spacerowe podświetlane po zmroku, a nawet niewielką fontannę. Budynki wyposażone są w cichobieżne windy. Mieszkania są ustawne, dobrze doświetlone, o zróżnicowanych metrażach. Do wyboru są lokale z tarasem, balkonem lub ogrodem zimowym. 

Bardzo dobra jest infrastruktura wokół osiedla. Atutem mieszkania na Kępie Staromiejskiej jest bliskość przedszkoli, szkół, gimnazjów, wyższych uczelni, punktów handlowo-usługowych oraz przystanków komunikacji miejskiej. W kierunku centrum pojedziemy mającym niedaleko przystanek tramwajem. Zatrzymującymi się nieopodal autobusami, dostaniemy się w różne części miasta. Ale kluczowym atutem lokalizacyjnym osiedla jest samo Stare Miasto. Wystarczy kilka minut spacerem, by znaleźć się nad Promenadą Staromiejską, lub obejrzeć teatralny spektakl. W ciągu kwadransa znajdziemy się w tętniącej kawiarnianym życiem Dzielnicy Czterech Wyznań i w okolicach wrocławskiego Rynku. Blisko jest stąd do Kina Nowe Horyzonty, legendarnych klubów takich jak Mleczarnia i Firlej, do Opery Wrocławskiej, czy do Narodowego Forum Muzyki.

Lokalizacja

Jednym z największych atutów tej inwestycji jest jej perspektywiczna lokalizacja. Już dziś jest ona dobrze skomunikowana z centrum miasta, które nieodłącznie kojarzy się z szerokim wachlarzem rozrywek. Żeby z nich skorzystać łatwo przemieszczać się tak samochodem, komunikacją zbiorową jak i pieszo. W przyszłości będzie jeszcze lepiej. Te podstawowe walory: skomunikowanie i dostęp do rozrywek tylko się poprawią.

ŚRÓDMIEJSKA TRASA POŁUDNIOWA

Pisząc o jeszcze lepszym skomunikowaniu nie mamy na myśli jedynie remontu ul. Grabiszyńskiej. Plany przestrzenne zakładają, że w ciągu kilku lat ulica Szpitalna znacznie się zmieni. Będzie miała do dwóch pasów jezdni w każdą stronę, z trakcją i torowiskiem tramwajowym. Stanie się bowiem częścią Śródmiejskiej Trasy Południowej. Ta sześciokilometrowa trasa połączy plac Społeczny od mostów: Grunwaldzkiego i Pokoju, przez ul. Pułaskiego, Dyrekcyjną, Nowoszczęśliwą (przedłużenie Szczęśliwej w kierunku Ślężnej) Zaporoską, Szpitalną aż do Robotniczej. Nowa arteria ma odciążyć trasę W-Z, a w szczególności ulicę Kazimierza Wielkiego. W rejonie Tęczowej będzie musiała przekroczyć dzisiejsze tory prowadzące w kierunku Dworca Świebodzkiego, żeby połączyć się z ulicą Robotniczą i dalej zakończyć się w okolicach pl. Strzegomskiego. Oznacza to, że mieszkańcom naszej inwestycji, dzięki nowej trasie, łatwiej będzie się poruszać nie tylko samochodem. Oprócz tego można się bowiem spodziewać szybszego dojazdu w stronę dworca głównego i zachodnich dzielnic Wrocławia.

 

TERENY PKP

Ale z czasem nie tylko łatwiej będzie się dostać z domu do pracy i miejsc oferujących rozrywkę. Także one będą się przybliżać do naszego osiedla. A to za sprawą przekształceń jakie czekają Dworzec Świebodzki. PKP w porozumieniu z Urzędem Miasta Wrocławia pracują nad szczegółowymi rozwiązaniami dotyczącymi przyszłości zabytkowego budynku oraz rozległych terenów położonych na wschód od niego. Jedna z najczęściej pojawiających się opinii sugeruje, że właśnie z tego Dworca będą odjeżdżać pociągi miejskie w kierunku lotniska. Na wschód od niego za to powstać ma całkowicie nowa dzielnica miasta. Czy na terenie dzisiejszych bocznic powstanie nowa, prężna dzielnica, do której będzie się dało łatwo dojść piechotą i załatwić wszystkie potrzebne sprawy oraz jak Śródmiejska Trasa Południowa przetnie ten teren - na poziomie ziemi, czy na estakadzie - wciąż nie wiadomo. Pewne jest, że zmiany wkrótce nastąpią. I to na lepsze.

 

PROMENADA STAROMIEJSKA

Z naszego osiedla łatwo trafić na najlepsze miejsce spacerów, jakim już wkrótce ponownie stanie się Promenada Staromiejska. Ponownie, bo w historii miasta to miejsce już błyszczało. Na przełomie XIX i XX wieku było to ulubione miejsce spacerowe mieszkańców. Publiczny salon, dostępny dla wszystkich i bogaty w rozrywki. Właśnie takim wymyślił go Johann Friedrich Knorr, miejski radca budowlany. Dziś po jego planie pozostały tylko ścieżki i drzewa. Ale to wystarczy by go odtworzyć. Zresztą pierwsze kroki już zostały podjęte. Okolice promenady przy pl. Jana Pawła II właśnie są przebudowywane. Na wysokości placu Wolności na fosie powstaną kawiarenki. Na wodzie na przymocowanych do brzegu platformach. Można się tam dość łatwo dostać, bo w okolicach Dworca Świebodzkiego już pojawiła się nowa kładka przez fosę. A gdyby ktoś chciał udać się na jeszcze dalszy spacer, po odnowionych alejkach na nowo oświetlanych i wyposażanych w ławeczki, może dojść aż do specjalnego placu zabaw przy Teatrze Lalek. Specjalnego, bo jak żywcem wyjętego z przełomu XIX i XX wieku. Idealne miejsce na wypoczynek, gdzie z łatwością można dojść pieszo.

 

NARODOWE CENTRUM MUZYKI

Tuż przy promenadzie na dzisiejszym pl. Wolności wyrośnie jeden z najniezwyklejszych budynków Wrocławia. Powstaje tu już już świątynia dźwięku - Narodowe Forum Muzyki. Sercem budynku o niecodziennej bryle, jakby obitej z zewnątrz drewnem, będzie główna sala mieszcząca 1800 widzów. Będzie to więc największa w Polsce i jedna z największych w Europie sal koncertowych.
Tego czym się stanie nie da się porównać z żadnym innym obiektem, ani w mieście, ani w kraju. Oprócz głównej sali koncertowej projektowanej przez najlepszych światowych akustyków, w kom-pleksie znajdą się również trzy sale kameralne - w tym dwie w podziemiach. W podziemiach będą sale prób, pomieszczenia techniczne i wspomniane już mniejsze sale koncertowe - gdzie rozbrzmiewać będzie praktycznie każdy gatunek muzyki. Będzie także przestrzeń wystawiennicza, studio nagrań, biblioteka, bary i kawiarnie. Słowem w budynku Forum znajdzie się wszystko, czego potrzeba by zadowolić każdego miłośnika muzyki. A wszystko to w zasięgu spaceru, albo 10 minut autobusem od naszej inwestycji.

 

OPERA WROCŁAWSKA

Gdyby chcieć chłonąć sztukę na zewnątrz będzie to także możliwe. Po drugiej stronie dawnego placu Defilad (od Narodowego Forum Muzyki) jest bowiem jedna z najbardziej utytułowanych instytucji kulturalnych: Opera Dolnośląska. W kolorystyce świeżo wyremontowanego budynku dominuje purpura i złoto. Bo tak właśnie został zaprojektowany w drugiej połowie XIX wieku. Dwudziestotrzy karatowe złocenia i migoczące kryształy na pół tysiącach żyrandoli oświetlających wnętrze budowli.
Kilka lat wystawiania megawidowisk poza budynkiem przekonały wszystkich co do konieczności budowy sceny letniej, właśnie od strony pl. Wolności. Nie będzie to jednak zwykła scena, a cześć pomyślanej z rozmachem rozbudowanej opery. Ściany jej nowej części z matowych, zielonych tafli szkła naprzemian zwężających się i rozszerzających (co razem daje efekt zbliżony do klawiszy fortepaniu) będą ciekawie komponowały się z "drewnianą" elewacją Narodowego Forum Muzyki.
A oba obiekty razem stworzą z okolic pl. Wolności bijące serce kulturalne Wrocławia. Do którego z domu nie trzeba wcale jechać samochodem.

  

Filtruj: szkoła Szpital/Przychodnia Apteka Placówka Pocztowa Przedszkole Przystanek
Kępa Staromiejska widok od ul. Pochyłej
Kępa Staromiejska dziedziniec
Kępa Staromiejska widok z ul. Wysokiej